אודות

מתחת המלון ברחוב מנדלי צומחת המשיה, התבלין המקומי שצובע את המטבח הים תיכוני השורשי-עכשווי. המסעדה הנקראת על שמו ממוקמת בחזית המלון ומאופיינת בעיצוב מוקפד וקווים בהירים ונקיים, שנותנים את הבמה לחומר ולטקסטורה מקומיים, גולמיים. העץ, החימר, המתכת, הצמחיה הירוקה המטפסת על הקיר, חומרי הגלם הטריים וניחוחות השוק הבלאדיים.

במטבח, הלב הפועם של משיה, הטריות היא ערך מרכזי במתבטא לא רק במרכיבים, אלא בתשוקה להתנסות. לצאת להרפתקאות גסטרונומיות. לחקור חומרי גלם וטכניקות. ליצור יש מאין ממה שצומח באדמה, מזנים של בקר וואגיו הטוב בעולם, מהתנובה היומית של הים, מתוצרי מעבדת ההתססות וממוחם הקודח של השף וצוותו. עולם בו התפריט כותב עצמו בכל פעם מחדש לחוויה קולינרית ורסטילית, מרגשת ודינמית מהמטבח הים תיכוני המודרני.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

קבוצת BARAKA HOUSE

מדוכני התוצרת החקלאית שגודשים את נמל תל אביב דרך מרכז העיר השוקק וההומה ועד חנויות סוחרי העתיקות של שוק הפשפשים ביפו, קבוצת BARAKA HOUSE מתווה עבורכם ארבע נקודות ציון של חוויה קולינרית וחיי לילה על גבי מפת תל אביב-יפו – קיטשן מרקט, משיה, מגרב ואונזה. לכל מקום הטעמים שלו, הקצב שלו, והאווירה הייחודית, אבל מאחורי שלושתם עומד אותו צוות מקצועי שיורד לרזולוציות הכי קטנות כדי ליצור את החוויה המושלמת והאיכותית ביותר, ובהתאם לשם הקבוצה, הכל בארנרגיות מדהימות של ברכה. "איפשהו בין הקיטשן מרקט, שהיא בסיס האם שלנו, לבין המשיה, הגאווה שלנו, והאונזה – האחות הקטנה והמופרעת של הקבוצה – נוצרה משפחה, ואנחנו מאוד שמחים לעמוד בראשה", אומרים אסף ליס ואלון פרידמן, שמובילים את קבוצת BARAKA HOUSE יחד עם אבי מסרי, שעומד בראש חברת מ.ג.א סחר לייבוא ושיווק כלים למסעדות ובתי מלון.

אסף ליס (43)

מהיזמים הבולטים בסצינה הקולינרית, נולד למשפחה העוסקת בענף המלונאות וחי את עולם האירוח כחלק מה- DNA. עם אנרגיה מתפרצת, שמחת חיים מדבקת, תשוקה לאוכל ומוזיקה ומוח שיודע לחשוב רק בדרך אחת- מחוץ לקופסא. הפרסונה היחודית שלו, המזוהה עם חשיבה המקדימה את זמנה וחזון נועז ופורץ דרך, הפכה אותו ליזם ושותף בחלק מהפרוייקטים השאפתניים ביותר במסעדנות התלאביבית. בתקופה בה שפים בוגרי מסעדות מישלן שבו אל העיר וביקשו ליישם בה את רוח הגסטרונומיה הבינלאומית – המשלבת בישול מוקפד עם אירוח משוחרר ונטול גינונים, היכולת של אסף ליצור יש מאין שיחקה תפקיד משמעותי בהנחת התשתית של חוויית היוקרה החדשה. בין אם במסעדות כמו הרברט סמואל שבהקמתה וניהולה היה שותף, או מסעדת טוטו אליה הגיע כדי ליצור חוויית אירוח חדשה, לא מעונבת ועדכנית שהביאה אותה לשיאים חדשים.

הניסיון הרב שצבר כאיש חזון ויוצר של חוויות לקוח בעלות אופי טוטאלי, נועז ויחודי, הביא את אסף לחבור אל היזם אלון פרידמן ולהקים עמו את קבוצת BARAKA HOUSE שהפכה בשנים האחרונות למרוויחה העיקרית מהכישרון היחודי של אסף: לראות בעיני רוחו חזון קונספטואלי מהפכני, לגרום לו לקרום עור וגידים תוך מתן מענה לכל אתגר שהוא מביא, ולהוציא אל הפועל חוויה מוגמרת, שלמה ובעלת אמירה יחודית.

אלון פרידמן (36)

"איש המספרים", הוא הצלע האמונה על ניהול התחום הפיננסי, התפעולי, הארגוני והמשפטי ב- 8 השנים האחרונות. את דרכו הניהולית והפיננסית החל אלון כבר בזמן לימודיו האקדמיים, אז התמחה בעולמות המסחר בבורסה, במימון וביזמויות דיגיטליות שונות, בהם צבר ניסיון רב שנים. החיבור לחיי הלילה והאהבה לגסטרונומיה הובילו אותו להשתלב בהמשך בעולם הקולינרי, לצבור בו ניסיון ניהולי רחב היקף ולפתוח עם שותפיו לקבוצה, בגיל 27 בלבד, את מסעדת קיטצ'ן מרקט. מאז ועד היום אלון, המגדיר את עצמו כ"מבוגר האחראי" בחבורה, מצליח להוציא לפועל קונספטים מורכבים לתפעול ומאתגרים כלכלית, תוך ניווט הספינה במים הסוערים של שוק המסעדנות התל אביבי. זאת, בין היתר, בזכות ההקפדה על שליטה מלאה בכל רמות הרזולוציה בארגון, תוך שיפור וייעול מתמיד של תהליכי עבודה. אלון דוגל בשימוש נרחב במתודולוגיות ניהוליות ושיווקיות חדשניות ובטכנולוגיות מתקדמות ככלים להגברת האפקטיביות ומיקסום התוצאות. החזון העומד לנגד עיני אלון ושותפיו לקבוצה– הגעה לפלח אוכלוסיה רחב ככל הניתן, תוך שמירה על יציבות, רווחה והצלחה פיננסית לטווח ארוך, מחייב אותם לספק חוויית אירוח טוטאלית, נדיבה, מוקפדת ואיכותית – אך נגישה לכולם ובגובה העיניים. משימה מאתגרת ומורכבת זו דורשת ניהול מהודק ושיטתי, הבנה מעמיקה במבנים ארגוניים, בניית נהלים, מטרות ויעדים, גיוס טאלנטים בולטים לשדירה הניהולית, הנעה מתמדת דרך אתגרים ותגמולים וביסוס תחושת שייכות ומשפחתיות.

עומרי עמר (36)

את השיט בנהר המספרים הפתלתל של הקבוצה, במקום שבו הקונספט, חווית האירוח, הווייב, הטעמים והניחוחות מתרגמים לזרם שוצף של נתונים כלכליים מאיימים למראה, מנווט עמרי עמר. עמרי, חובב מוזיקה מושבע, הצטרף אל הצוות המוביל על סיפונה של BARAKA HOUSE לאחר שנים רבות בהן צבר ניסיון מקצועי עשיר בעבודה מול ספקי מזון ומשקאות. עמרי, שמתחבר עם אנשים באותה קלות שבה הוא מתחבר עם מספרים, נוהג לקטוע מידי פעם את חישוביו בדיוק במקום שבו הנקודה העשרונית מפציעה באופק, וכשהעפרון בידו הוא קם כדי לוודא שכל אחד ואחד מאורחי המסעדה נהנה מהחוויה, האוכל והאוירה.

asaf 2 new 22

גיא אריש (33)

השף הצעיר והמדובר של משיה הוא אוטודידקט שחוקר אוכל משני היבטים עיקריים: התרבותי והכימי. הילד שהתגורר בפריז עם הוריו חובבי הגסטרונומיה, נחשף כבר בגיל 6 לאויסטרים וחלזונות לצד מטבח טוניסאי מסורתי, וגיבש לעצמו DNA קולינרי יחודי. אריש, איש של תהליכים ופרטים קטנים, מזוהה עם יצירה פורצת דרך, עשירה ומקורית שלא מפסיקה להתחדש.

את הזינוק המקצועי שלו החל במסעדת פרונטו, בה מונה לסו-שף כעבור שנה וחצי בלבד. לאחר התלמדות מכוננת במסעדת המישלן הבאסקית מוגריץ, הגיע אריש לקופנהאגן, הישר להיכל התהילה של החדשנות הגסטרונומית – נומה. במשך שתי עונות עבר אריש חניכה אישית אצל דייויד סילבר, ראש מעבדת המחקר וההתססה המהווה את המנוע העיקרי של המסעדה הטובה בעולם.

את המומחיות בהתססות ותהליכים כימיים, על אינסוף הטעמים, המרקמים והחוויות הקולינריות החדשות שהם מזמנים, הביא עימו אריש למסעדות כמו פרונטו והסלון, בטרם מונה לשף הראשי של משיה. בהשראת המנטורים בנומה – רנה רדזפי ודייויד סילבר, בנה אריש מטבח שהוא חממה לחדשנות ומחקר קולינרי. יחד עם צוותו, אריש חוקר ומפתח עולמות גסטרונומיים חדשים, הבאים לידי ביטוי במטבח ים תיכוני עכשווי ומוקפד, ורסטילי ודינמי, המשלב מינימליזם עם אסתטיקה מוקפדת.

Untitled design (1)