'הסיפור של משיה'

משייה היא הפרשנות שלנו לתל אביב: מקומית, שורשית, אינטימית, אבל בו בזמן גם מודרנית, עכשווית, אופנתית. היא הטעמים של הילדות שלנו כשהם מתמקמים על גבי צלחת כמו שצבעים נפרשים על בד קנבס. אחרי שהתמוגגנו מכל טעם וכל מרקם במנות שהגשנו בקיטשן מרקט, ואחרי שהוספנו למשוואה חוויה לילית באונזה, משייה היא השלב השלישי, הבוגר, החזרה הביתה שתמיד מבהירה שאנחנו השתנינו ושגם הבית הוא לא אותו בית: אלו התבלינים, הירקות, הדגים ויתר החומרים שנמצאים כאן מסביבנו, במרחב שלנו. חשבנו על המשייה זמן רב – במשך 12 חודשים חשבנו ופיתחנו את הקונספט, העיצוב, המיתוג והאיבזור הנכון כדי לעטוף אתכם באווירה המושלמת שדרושה כדי להתענג מכל פיסת חוויה. ההשראה שלנו היא מהמשייה, אותה קליפה של אגוז המוסקט שנראית כמו לבה רותחת שעוטפת את האגוז, ומכניסה למנות שבהן משלבים אותה בבישול המרוקאי ניצוץ ארומתי, גאוני, אלוהי כמעט. אנחנו מקווים שהניצוץ ילהיב גם אתכם.

בסמן/טננבאום - מיתוג

סטודיו למיתוג בסמן/טננבאום ביפו העתיקה הוקם בשנת 1983 ע״י אלעזר בסמן ואריה טננבאום ומונה שבעה מעצבים בוגרי בתי הספר לעיצוב המובילים בארץ.

מחקר ובחינה ויזואלית של אגוז המוסקט, מקורו, מאפייניו, צורתו וצבעו חשף כי ה״משייה״ (הרשת העוטפת את אגוז המוסקט) מזכירה בצורתה שורשים. התוצאה היא מיתוג יחודי אשר מגלם בתוכו מוטיבים של שורשיות וחזרה למקורות, אשר מהווים את עמוד התווך של האידיאולוגיה הקולינרית של מסעדת ״משייה״.

Florentin Kitchen Knifes

פלורנטין סכיני מטבח (florentine kitchen knives) הוא סטודיו המתמחה בעיצוב וייצור כלי מטבח שהוקם בשנת 2012 על ידי המעצב התעשייתי תומר בוטנר בעיר הולדתו, תל-אביב. הסטודיו מתמחה בעיצוב וייצור עבור מוסדות אוכל בכמויות קטנות ובעיצוב אישי. עבור פרוייקט זה תרם תומר מנסיונו בעבודתו עם שפים ומסעדות מוכרים מרחבי העולם והבנתו בתהליכי ייצור וחומרים על מנת ליצור חויית אכילה מקומית וייחודית במסעדת משייה.

תומר היה כח מוביל בצוות העיצוב והאוצרות (יחד עם סטודיו andreyandshay) שבחר וייצר את כל הכלים בהם משתמשים הסועדים במהלך הארוחה במסעדה וכמו כן, רבים מהאלמנטים האחרים במסעדה כגון בגדי המלצרים וסינרי הטבחים. fkk ידועה בעיקר בשל סדרת סכיני המטבח שהיא מייצרת, בעלות עיצוב וייצור המתמקדים בשילוב בין מלאכות ייצור סכינים עתיקות ובין טכנולוגיה מודרנית כאשר התוצאה היא אחת מסכינים הייחודיות ביותר שיצאו לייצור בעשורים האחרונים.

כיום fkk ממוקמת בברצלונה, ספרד.

אנדרי ושי

אנדרי ושי הוא סטודיו לעיצוב בתל אביב שהוקם ע״י המעצבים אנדריי גרישקו ושי ניפוסי. מאז 2013, הם מעצבים ומפיקים מוצרים עבור לקוחות פרטיים ומסחריים.